...Because everybody has a little chance to be happy. Because I hope, that everybody has a little chance....

Březen 2008

Včera+dnes

28. března 2008 v 16:38 | Zuzulda♥ |  Jídelníčky +sport
Včera→
Snídaně: 2 plátky černého chleba(50 g) s light sýrem, káva
Svačina: káva
Oběd: půl šufánku česnečky, 40 g vepřového masa s omáčkou a bramborem
Svačina: Aktivia
Večeře:Treska v rajské omáčce, černý chléb
2.večeře: 3 kávy, 2 IQ čase, 2l vody----->STUDIUM
***************************************
Dnes→
Snídaně: 2 plátky toastového chleba s margarýnem a šunkou
Svačina: kakao
Oběd: čočka na kyselo(120g?), tři tenké poloviny bílého chleba
Svačina: 1 plátek toastového chleba
Večeře: ještě jsem nevečeřela....

Jídelníček

26. března 2008 v 19:35 | Zuzulda♥ |  Jídelníčky +sport
Abych Vám pravdu řekla holčeny moje, minulej tejden jsem svoje jídelníčky neskutečně pokazila, snad víc než si kterákoli z vás dokáže představit! Měla jsem narozeniny= dvoje oslavy pro babičky, 1 oslava pro pratetu a dvě oslavy pro kamarády.Na té první oslavě jsem se celkem držeka, jedla jsem výhradně kaviárové jednohubky a kolu zero. Na té druhé to ale ško někam.....měla jsem kousek dortu a dva chlebíčky! Na oslavě pro pratetu jsem si dala v restauraci k jíslu kuřecí závitek s mrkví a brokolicí a opékaný brambory+fenomenální koňakovou špičku. Den po osllavách jsem snědla trochu marcipánu a dva chlebíčky!!!!!!!!AAA!!!Chce se mi ze sebe zvracet, vážně! Takové nechutné porce takového nechutného jídla! Snažila jsem se to kompenzovat sportem, ale to určitě zdaleka nestačilo......denně jsem jela 300 sklapovaček, 100 stoupání na špičky s obouma nohama na zemi a 50+50 na jedné noze(levá+pravá). Jednou jsem běžela dvacet minut na místě, ale prostě to nestačí.!!!!!! Narovinu vám řeknu, že jsem měla velmi veliké nutkání strčit si prsty do krku, ale neudělala jsem to.....
Takže dnešek:
Snídaně: 3 crackery s šunkou, light sýrem rajčaty a okurkou/*cca 200kcal
Svačina:jablko/*cca 50kcal
Oběd: 1/2 šuflíku polévky, sekaná(80g?)+bramb. kaše(100g?)/*350 kcal??
Svačina: 2 AKTIVIE BÍLÉ+JABLKO
Večeře: Zelenina, 1 vaj. bílek, 30 g kuř masa, 60 g brambor.
Takže shrňme to žrela jsem jako prase, pak jsem se vybrečela z melancholie a založila opět blog. Snad pomůže.

!!!!!ZAČÁTEK!!!!!

26. března 2008 v 19:15 | Zuzulda♥ |  Myšlenkové pochody
Ahojte holky, jsem zpět. Z 67 kilogramů, krásných, překrásných 67 jsem zpadla zase po bláta 70.Musím se polepšit a proto opět zřizuji tento blog.Pro ty co mě ještě neznají→Jmenuji se Zuzka;-)Budu se těšit na vaše komentíky a od zítřka, ba ne! už ode dneška začnu přidávat svoje jídelníčky a sportovní aktivity.Mějte se famfárově!!!!Zuzulda!!!
*MUCK*

Anorexie má vliv na kvalitu kostní dřeně i po letech!

26. března 2008 v 19:12 | Zuzulda♥
Osoba, u níž byla diagnostikována mentální anorexie, je dokonce i po letech ohrožena zlomeninou kosti dvakrát více než lidé bez této poruchy. Dokazuje to alespoň nová studie z Dánska publikovaná v odborném časopise International Journal of Eating Disorders.
Nové závěry naznačují, že poškození kostí způsobené poruchami příjmu potravy může být stálé. Je však možné, že pacienti zmínění ve studii dosud s tímto onemocněním bojují a to brání kostem získat původní sílu.
Dřívější studie zjistily, že lidé s poruchami příjmu potravy, jako jsou anorexie nebo bulimie, mohou trpět oslabením kostí v důsledku špatné výživy. To podle odborníků může zvyšovat riziko osteoporózy a zlomenin.
Během nejnovějších výzkumů se vědci z Aarhusovy univerzitní kliniky v Dánsku zaměřili na 2149 pacientů s mentální anorexií, 1294 lidí s bulimií a na 942 osob s jiným typem poruchy. Všichni pacienti, z nichž více než 90 procent byly ženy, byli srovnáváni se skupinou asi 4000 zdravých jedinců.
V porovnání s nimi byla u nemocných zaznamenána dvakrát vyšší pravděpodobnost zlomenin a toto riziko zůstalo vysoké i v období deseti let po zjištění poruchy příjmu potravy. Nejvyšší ohrožení přitom bylo zjištěno u anorektiků.
Badatelé se domnívají, že anorexie může způsobit stálé poškození kostry, které později doprovází ztráta kostní hmoty v důsledku stárnutí. Na druhé straně vědci poukázali na to, že ani po diagnostikování a léčbě nemusí být tato porucha zcela odstraněna, což způsobí trvalý deficit důležitých látek v těle.

Bulimie

26. března 2008 v 19:11 | Zuzulda♥
Mentální bulimie se projevuje zejména opakujícími se záchvaty přejídání, které střídá období hladovění, užívání projímadel a prostředků na odvodnění.

Anorexie

26. března 2008 v 19:07 | Zuzulda♥
ANOREXIE je psychosomatická porucha, u které jde o přemáhání pocitu hladu.
Většina lidí v naší společnosti věří, že čím budou štíhlejší, tím budou lepší - to znamená silnější, zdravější a přitažlivější. Mnohé studie však ukazují, že ve skutečnosti je lépe mít trochu nadváhu než vážit něco pod příslušnou ideální tělesnou hmotnost.
Lidé, kteří trpí mentální anorexií si nikdy nepřipadají dostatečně štíhlí. Anorektičky většinou mívají pouhé tři čtvrtiny tělesné hmotnosti, která je přirozená pro jejich věk, výšku a tělesnou stavbu. Často omdlévají z nedostatku energie. Jsou tak vyhublé, že jsou jim vidět žebra. Ony samy si však stále připadají tlusté. I ty anorektičky, které bylo nutno hospitalizovat kvůli podvýživě ohrožující život /váha kolem 30 kg/, ukazují lékařům na svém těle partie, kde ještě potřebují zhubnout.
Tato velmi tragická PPP je svým způsobem logickým vyústěním přehnaného významu, který je v naší společnosti připisován štíhlé postavě žen. Většina žen a dívek si dělá starosti o svou tělesnou hmotnost. Navíc také většina dívek nemá reálnou představu o vlastním těle a domnívá se, že jejich tělo je silnější, než skutečně je.
Některé anorektičky - asi 40 % - mají období, kdy nedokáží dodržovat svou přísnou dietu a začnou se přejídat - to znamená, že konzumují ve velmi krátké době ohromné množství jídla. Je to proto, že neustále myslí na jídlo, a to i v období, kdy drží dietu. Po přejedení se někdy snaží přinutit ke zvracení, aby se tak zbavily snědeného jídla, protože se obávají, že po něm ztloustnou. Někdy užívají velké dávky projímadel, aby se pročistily. Jiné se vrátí k vražednému schématu diet a cvičení a snaží se zoufale napravit své "špatné" chování, totiž to, že jedly. Je to schéma připomínající bulimii, ale rozdíl je v tom, že anorektičky si udržují abnormálně nízkou hmotnost, zatímco tělesná hmotnost bulimiček je obvykle v mezích normy.
Mnoho vědců došlo k závěru, že anorektičky si nedělají starosti pouze o svůj vzhled nebo tělesnou hmotnost. Mají vážné potíže i kvůli jiným problémům. Většinou mají dojem, že nedokáží zvládat svůj vlastní život tak, jak by chtěly. Proto se soustředí na jedinou oblast, kterou podle svého názoru mohou kontrolovat - na svoje tělo. Připadá jim, že mohou dosáhnout dokonalosti jedině v hladovění a v hubnutí.
Častěji se porucha vyskytuje v zemích, kde je nadbytek potravin. Kde jsou hodnoty zaměřeny na úspěch, výkon, sebeovládání a stylem je charakteristická péče o vzhled a štíhlost, která je spojena s mládím, aktivitou a úspěšností. Velkou roli tu mají médie - časopisy, rozhlas, televize - zdůrazňující ideály krásy, módu, reklamy na dietní přípravky a různá cvičení.
Někdy porucha začíná tak, že dívka s normální tělesnou hmotností přibere, propadne panice a snaží se zhubnout. Zatímco shazuje to, co přibrala, začne věnovat přemrštěnou pozornost dietám, hubnutí a svému vzhledu. Nepřestane s dietou ani tehdy, kdy dosáhne své původní váhy, navíc ještě usilovně cvičí. V některých případech zvrací, užívá laxativa nebo diuretika.
Anorektičky někdy mají za sebou období záchvatovitého přejídání. Některé z nich skutečně kdysi byly silnější postavy, měly nadváhu nebo byly dokonce obézní. V některých případech hodně zhubly a v důsledku diety jsou neustále ovládány strachem, že by mohly zase přibrat, nebo dokonce obavou, že jsou stále ještě tlusté, a to bez ohledu na to, co ukazuje váha nebo zrcadlo.
Někdy se posedlost jídlem u anorektiček projevuje podivnými rituály při jídle. Krájejí si jídlo na miniaturní kousky, počítají, kolikrát přežvýkaly jedno sousto nebo kolikrát si ukously, někdy vypijí sklenici vody při každém soustu, jedí bez vidličky nebo si vytvoří jiný, svůj zvláštní vlastní způsob jedení.
Anorektička se zaměří na rituál a tak může zapomenout na nepříjemné nebo bolestné pocity, které by si jinak mohla uvědomovat. Pocity, které považuje za nepřijatelné nebo konflikty s rodinou zůstanou někde v pozadí, a ona se místo řešení těchto "důvodů" svých problémů soustředí na to, jak rozkrájet čtvrtku jablka na 40 nebo 50 miniaturních kousíčků.
Anorektička například za žádnou cenu nechce jít se svým přítelem na večírek nebo do kina. Když se přítel zeptá :"A jak si můžeš být tak jistá, že se nebudeš bavit ?", dívka odpoví :"Protože si připadám tlustá." Jinými slovy, všechno co prožívá, závisí na tom, kolik právě váží a jak vypadá.
Pokud se anorektička začne léčit v raném stádiu poruchy, má větší šanci, že se vyléčí a že předejde dlouhodobým zdravotním problémům
Hospitalizované anorektičky si někdy dokonce vytrhávají hadičky umělé výživy.
Někteří lidé si myslí, že dívky, které se stanou anorektičkami, si opravdu přejí zemřít. Pravdou však je, že tyto dívky jsou prostě přesvědčeny, že nemají žádnou možnost, jak přežít. Při jejich nemocném způsobu uvažování se jim určité pocity nebo názory /například hněv nebo kritizování vlastní rodiny/ zdají mnohem nebezpečnější než skutečné nebezpečí, jakému vystavují vlastní tělo. Pokud si dívka, nemocná anorexií, dokáže uvědomit, že její snaha kontrolovat vlastní život prostřednictvím hladovění ji může zničit, získá tím motivaci, která jí pomůže přijmout a začít se léčit.
Přibližně z 95 % jsou anorexií postiženy ženy. Naprostá většina z nich je v adolescentním a pubertální věku, tj. ve věku od 12 do 18 let, i když někdy se porucha může objevit i po čtyřicítce či padesátce.Výskyt je ale asi u 1% dospívajících dívek. Stejně tak jsou známy případy o hospitalizování čtyřleté dívenky s diagnózou mentální anorexie.

INFOČEK

26. března 2008 v 19:06 | Zuzulda♥ |  O mě
Mé jméno: Zuzana xxx
Můj věk: 15
Barva očí:modrá
Barva vlasů: červená
Nejvyšší dosažená váha: 95 kg
Nejnižší dosažená váha: 67 kg
Váha při opětovném založení blogu: 70
---------------------------------------------------
MOJE
Koníčky: hudba, zvířata, kaktusy, přátelé, škola
Mazlíčci: 2 psi, papoušek, rybičky
Povaha: optimista místy melancholik, často flegmatik
Sebevědomí: mizivé, ale pracuji na tom...
--------------------------------------------------------
PROČ?
Proč jsem opět obnovila tento blog? →Zrušila jsem jej proto, že jsem na něm objevila větu pravdy. Někdo napsal že jsem tlustá. Je to asi hloupé, ale urazila jsem se a utnula jsem to všechno.....Teď mi dochází jak blbá jsem byla. S aší pomocí jsem zhubla osm kilo a ona chyba mi tošla až po nabrání tří kil........Nějak se to musí napravit;-)